facebook tracking

Försäljningschef på distans!

Kan du leda och motivera på distans?

Är du den som bryr dig om dina medarbetare, har ett stort engagemang i att varje medarbetare skall ha de bästa förutsättningarna för att lyckas och som har lång erfarenhet av att leda en säljavdelning?

Är du morgonpigg eller nattuggla, så länge du är tillgänglig digitalt för din uppdragsgivare och dina säljavdelningar så är det perfekt, jobba som säljchef hos kanske Skandinaviens bästa tjänst till privatpersoner!

En säljchef hos oss är duktig på att lyssna för att förstå sina kolleger och våra kunder, kunna följa upp och kommunicera på ett personligt plan med varje säljare. 
Du gillar action, service och kvalité och tycker det är viktigt att förstå att för varje sälj ni gör hjälper ni varje ny medlem att spara flera tusenlappar varje månad vilket gör ditt jobb väldigt roligt, givande och lönsamt för alla. Kunderna blir medlemmar och sparar pengar samtidigt som Du tjänar bra pengar och vi kan göra vår medlemssida ännu bättre. Win-Win-Win, bättre kan det inte bli. 

Det spelar ingen roll vart i världen du är, du jobbar därifrån du befinner dig. Det viktiga är att du äger en data , ett headset och har en bra internetuppkoppling. 

Att vara tillgänglig är även det ett måste då dina arbetsuppgifter är: 
. Leda uppstart för säljteamen varje morgon 
. Coacha, Motivera och Inspirera säljteamen under dagens gång
. Ha 1-to-1 möten med varje säljare 1 gång / vecka
. Rapportera till Head of Sales 1 gång / vecka
. Rekrytera fler säljare till dina team. Varje team skall vara på 5 säljare. 2 nya säljteam skall startas varje månad
. Nå 5 säljteam inom 12 månader. När det är nått skall du rekrytera 1 säljcoach som tar över ditt ansvar och du blir befordrad till Head of Sales

Bra-Rabatter .se är en exklusiv medlemssida som grundades 2019 och på mindre än ett halvår redan har över 10 000 medlemmar. 
Vårt mål är att hjälpa Svenska familjer spara flera tusenlappar varje månad genom våra exklusiva samarbeten med några av de mest välkända varumärkena i varje bransch.  
Hur sparar då våra medlemmar pengar genom sitt medlemskap? 
Alla behöver vi mat varje dag, försäkra oss själva, vårt boende samt eventuellt vår bil, fylla upp våra färdmedel med bränsle, betala av ev. banklån, handla kläder, klippa oss och köpa hårartiklar, använda en byggfirma någon gång för viss renovering, ta hjälp av en mäklare för att sälja och köpa ny bostad och nån gång då och då vill vi ju även resa. Bra-Rabatter .se har exklusiva samarbeten som hjälper våra medlemmar spara pengar i sin vardag.
Några av våra samarbetspartners är Hotels .com, Flygstolen, Boqueria Group, Hertz Biluthyrning, OKQ8, 3, Telenor, Vattenfall, Coop, Linas Matkasse, Kitchen Time, Rapunzel of Sweden, Apoteket Hjärtat, Moderna Försäkringar, Collector Bank, Svea Bank, Erik Olsson Fastighetsförmedling och ByggSmart för att nämna några. 

Hos Bra-Rabatter fakturerar du din inkomst till oss och du får betalt månadsvis! Din inkomst hos oss är uppdelad i 2 bitar. Först har du en garantilön varje månad och ovanpå det en rörlig provisionsdel som baseras på hela gruppens försäljning, du har provision på varje sälj som görs. Efter 3 månader ska din inkomst vara på 35 000 SEK och inom 6 månader är våra förväntningar att din inkomst skall vara på minst 50 000 SEK

 

Den här rekryteringsprocessen hanteras direkt av annonsören

Känner du några som skulle passa ännu bättre? Berätta det för dem.

Vad säger andra om Whereuare?

"Kan inget annat än varmt rekommendera Whereuare.
Bara positiv!"

"Riktigt bra och seriöst företag! Robin är en man som får en att känna sig riktigt bra till mods. Kan helt enkelt inte göra något annat än att rekommendera WhereUare till 100%! Så alla ni som har funderingar på att jobba på distans hemifrån eller utomlands tveka inte, sök jobb via whereuare redan idag"

"Professionella och alltid hjälpsam och positiv att ha och göra med. Toppen arbete på det! Rekommenderas varmt!"

Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor